bahenní sopka
HORÁČKOVI
dnes je stránka aktualizována 2.7.2007

 
 
Hotel Bitra

 

Ubytování (i stravování a vstupné) je na naše poměry na Islandu velice drahé, pro naše turisty je nejběžnější spaní v kempu i volné přírodě ve vlastních stanech (a stravování z vlastních zásob). To je ale někdy dost riskantní vzhledem k drsnému počasí, kdy vítr může unést i stan. My jsme volili raději ubytování v hotelu.

hotel Bitra

Ubytováni jsme byli v hotelu Bitra uprostřed přírody, blízko okružní silnice č. 1, 12km od města Selfoss směrem do vnitrozemí. Odtud jsme vyjížděli na jednodenní trasy. Hotel je skromně, ale naprosto dostatečně vybaven (Islanďané si váží přírody a proto každá kudrlinka je pro ně zbytečná).

Lísa a Láďa
Majitelé Lísa a Ólafur se o nás vzorně starali, Lísa nám připravovala ke snídani i k večeři islandské speciality. Na tomto snímku je Lísa s mým manželem Láďou.

hotel Bitra
Tato fotografie hotelu je pořízena ve 2.15 hod. "v noci".

hotel Bitra hotel Bitra

Toyota Land Cruiser traktor
Každý dvorec i hotel v přírodě musí mít kromě jiných dopravních prostředků terénní vůz a traktor.

koně
Koně (i ovce) se sami pasou v přírodě.                    Pes majitelů hotelu.

šatna vstup
V mnoha hotelích i restauracích je nutné se přezouvat ve dveřích domu, protože ostré lávové kamínky v podrážkách by narušily podlahu.

poháry a medaile poháry a medaile
Islanďané jspou dobří v mnoha sportech, jsou například mistři světa v bridgi.

hotpool hotpool
V každém hotelu na Islandu (a také v hotelu Bitra) je hotpot napájený geotermálními prameny.

snídaně večeře
Jídla byla formou švédského stolu. Výběr byl veliký, každý si mohl přidávat kolik čeho chtěl, Lísa vždy vše okamžitě doplňovala. Vlevo snídaně (různé druhy chlebů a housky, sýry, salámy, vejce, zelenina, müsli, skyr, mléko, káva, čaj, džus), vpravo polévka před večeří (po ní následovaly islandské speciality a moučník).

smažená ryba


Ukázka jídel (některé recepty nám Lísa věnovala).


V hotelu Bitra je možnost různých posezení i kuchyňka pro vaření z vlastních zásob (například kávu nebo čaj do termosky na výlety).


Dloulůžkový pokoj s manželskou postelí.                  Koupelna.

hotel Bitra poštovní schránka

Hekla
Z hotelu Bitra je dobře vidět nejznámější islandská sopka Hekla, která má téměř po celý rok nad sebou čepici z mraků. My jsme ji vždy viděli bez čepice.